Сайт переехал на новую платформу желаете перейти?

УВАГА! ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ

Раздел: ()
Просмотров (3299) Голосов (0) Комментариев (0)
Отправить другу Версия для печати

Гострі кишкові інфекції (ГКІ) є однією з найбільш актуальних проблем сучасної світової медицини. За даними ВООЗ у світі протягом останніх 10 років щорічно реєструються біля 1,5 млрд випадків діареї. Серед захворівших на кишкові інфекції важливу частку складають діти. Кишкові інфекції є однією з основних причин інфекційної захворюваності і смертності дітей в Україні.

В Миколаївській області стан захворюваності дитячого населення на ГКІ залишається на рівні вищим, ніж в Україні.

Враховуючи актуальність проблеми для маленьких жителів нашого регіону на сучасному стані вважаємо за потрібне нагадати жителям Миколаївщини, батькам, дідусям і бабусям про елементарні епідеміологічні особливості профілактики гострих кишкових інфекцій серед дітей і як запобігти даним захворюванням і як зрозуміти захворіла дитина на гостру кишкову інфекцію чи ні.

По-перше, треба дотримуватись елементарних правил особистої гігієни при спілкуванні з дитиною, особливо 1 року життя. Це передбачає :

 • часте і правильне миття рук при годуванні дитини, після проведення особистих гігієнічних заходів, після відвідування туалету, інших місць, перед прийняттям їжі;
 • переважання грудного вигодування над штучним;
 • якщо готуємо суміші – треба на кожне годування готувати свіжу суміш; вчасно вводити докорм в дозах не більше дозволених;
 • не експериментувати з годуванням і не давати дитині до 1 року – «солону» рибу, огірки, суницю свіжу, жирне м'ясо, домашнє вершкове масло, сметану, котлети, салати та інше. Навіть дітям 2-го року життя всі нові продукти треба давати дуже обережно, термічно оброблені.

Питна вода повинна бути тільки кип'яченою. Питний режим, особливо влітку, повинен бути достатнім, не обмежуйте дитину в питній воді!
Газовані і солодкі напої маленькій дитині заборонені!

Яйця повинні бути обов'язково проварені не менше 10 хвилин. Їжа повинна бути свіже приготовлена, корисна, смачна.

Привчить малюка якомога частіше мити руки, вмиватися, не брати до рота іграшки, предмети догляду, не облизувати пальці рук; перед прийманням їжі вдягніть дитині «слинявчик» - тому що кишкові інфекції передаються через рот (з їжею, водою, немитими овочами та фруктами, некип'яченим молоком, солодощами).

Викликають гострі кишкові інфекції і віруси: (рота віруси, норо віруси, астровіруси, ентеровіруси, коронаровіруси гепатиту А), і бактерії, такі як сальмонела, дизентерійна та кишкова палички, ієрсінія, клебсієлла, стафілококкі, а також холерний вібріон. Ці збудники доволі стійкі у зовнішньому середовищі і можуть доволі довго зберігатися на руках, посуді, іграшках і предметах, а також у воді і в землі.

Але вони гинуть при кип'ятінні і обробці дезинфікуючими засобами. Найбільш вразливі діти від 1 року до 7 років життя!

Захворіє дитина чи ні на ГКІ, інфекція залежить від багатьох причин, сприятливість до них у дітей дуже висока. Після перенесеної кишкової інфекції імунітет нестійкий, в зв'язку з чим підвищена можливість повторних захворювань. Ці захворювання легше попередити, ніж потім лікувати. Але, якщо вже Ваш малюк захворів і в нього з'явилася блювота, пронос, підвищена температура тіла, болі в животі, відмова від їжі, змінився характер випорожнень(слиз, кров, зелений колір, рідкі випорожнення), то в цьому випадку треба обов'язково і негайно:

 1. забезпечити дитині належний водний режим – розвести регідрон, смекту, електроліти «Humana»;
 2. викликати негайно лікаря, тому що тільки лікар в змозі оцінити стан дитини, ступень зневоднення, виявити ускладнення та вирішити питання ізоляції і лікування даного хворого.

Інколи ці захворювання розвиваються дуже стрімко і являють реальну загрозу життю маленької дитини.

При ГКЗ дитину щоденно повинен оглядати лікар, тому частіше діти до 14 років госпіталізуються до профільних інфекційних стаціонарів, де їм проводять належне обстеження і лікування. Ні в якому разі не потрібно лікувати дитину вдома, враховуючи поради сторонніх людей !!! Не промивайте вдома самостійно шлунок !
Згідно Протоколів МОЗ України терміни лікування гострих кишкових захворювань у дітей складають 7-10 днів, за цей період буде з'ясовано збудник даного захворювання, відкорегується терапія, унеможливлюються ускладнення.

Дуже часто батьки «диктують» лікарю як треба лікувати його дитину, намагаються нав'язати фахівцям свою точку зору, або інших членів сім'ї, не розуміючи що до кожної дитини треба відноситься тільки індивідуально і згідно Протоколів МОЗ України. Деякі батьки через 2-3 дні, коли стан дитини значно покращився, намагаються залишити стаціонар, вважаючи що їх дитина цілком здорова, продовжують звичайний режим харчування – що приводить до погіршення стану дитини і виникнення ускладнень основного захворювання. Цього робити ніколи не потрібно!

Терміни перебування в стаціонарі - 5-7 днів, за цей час організм дитини звільняється від збудника, не виникають зневоднення та інші небажані ускладнення. Лікування в стаціонарі проводиться під щоденним спостереженням лікарів-дитячих інфекціоністів, досвідчених фахівців і
включає:

 • антибактеріальну або противірусну терапію;
 • боротьбу з зневодненням, інтоксикацією;
 • посимдромну терапію;
 • дієтичне харчування;
 • призначається належний водний режим;
 • проводяться гігієнічні заходи.

Ті члени сім'ї, які здійснюють догляд за дітьми з ГКЗ, повинні строго з дотримуватись правил особистої гігієни: миття рук, дезинфекція предметів догляду, посуду, іграшок, часті проведення поточних прибирань в кімнаті, обробка постільної та особистої білизни.

Після лікування в інфекційному стаціонарі дитина ще деякий час (до 20 днів) повинна отримувати ферменти та біопрепарати, які і на який термін вирішує тільки лікар, для того щоб уникнути дисбактеріозу та ферментної недостатності.

Звертаємо увагу батьків на необхідність своєчасного лікарського огляду дитини (в першу добу захворювання) з клінічними проявами кишкових захворювань, дотримання порад і призначень лікарів; дотримання термінів перебування в стаціонарі та розуміння і можливості допомогти своїй дитині скоріше одужати.

Не нехтуйте лікуванням в інфекційних стаціонарах, прислухайтесь і дотримуйтесь порад фахівців і запам'ятайте – захворювання легше попередити, ніж вилікувати !!!

Бажаємо Вам і Вашим малюкам здоров'я, гарного настрою і відпочинку влітку!

Колектив дитячих інфекціоністів
Миколаївської обласної дитячої
інфекційної лікарніКомментариев
 

Услуги сайта предоставляются без гарантий любого вида, как прямых так и непрямых. Пользователь соглашается с тем, что использует сайт на свой собственный риск. Нормативные документы, медицинские препараты, информационные материалы про их применение, а так же другая информация представленная на сайте, предназначена только для ознакомления и не может быть использована как инструкция для самостоятельной диагностики или лечения,  и может быть использована только по рецепту врача и под врачебным наблюдением. Мы не гарантируем, что вся информация и материалы, которые размещены на сайте, не содержат ошибок. Администрация сайта не несёт ответственности за возможный вред, нанесённый Вашему здоровью, самоcтоятельным лечением по материалам сайта.